BURADASINIZ: Ana Sayfa » Videolar

  • Otizm ve Çevre

    534 izlenme

Otizm Ve Çevre Bilinci;

Otizmli bireyler önceleri aileleri tarafından köşe bucak saklanırken şimdi toplum bilinci artışıyla birlikte daha  sosyalleşmeye başladılar.Otizmli çocuklarıyla önce aile içinde ,sonra mahalle ve kapı önlerinde birlikte vakit geçirirken şimdilerde de okulara,rehabilitasyon merkezlerine olan ilgi ve alakaları daha da artmıştır.

Toplumdaki uyanış sosyal çevrelerdeki duyarlılık otizmli aileleri sokağa çıkarmayı başarmıştır.Özel eğitime başladığım ilk yıllardaki  (2004) anne-baba modelleriyle şuan devam eden iş hayatımda gözlemlenen anne-baba modellerinin arasında belirgin farklılıklar bulunmaktadır.

Geçmişte türlü çevresel etmenlerle oluşan televizyon izleme hastalığı ,çamaşır makinası hastalığı adını taktıkları  anne-baba modelleri şimdilerde ^otizm^adını rahatça hayatlarında kullanabilmekteler.Çevre bilinci insanları kabuklarından çıkartarak asıl ihtiyaç oldukları sosyal ortama adım atmalarını sağlamıştır.

Sosyal ortamdaki bilgilendirmeler paylaşımlar arttıkça insanlar içlerinde bulundukları durumla ilgili bilinçlendikçe hayatları daha yaşanabilir bir hale  gelecektir.

 
Bu sitenin alt yapısında Santral.TV kullanılmaktadır.
Yasal Uyarı: Sitede yer alan herhangi bir içerik veya imaj Çevre TV izni olmadan, kesinlikle kopyalanamaz.